MAKALE ÇAĞRISI

20.07.2020     Makale Çağrısı    

Sıradaki sayılarda yayınlanmak üzere,

Hukuk ve adalet alanını ilgilendiren konularına ilişkin İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinde yazılmış makalelerinizi ‘’Law and Justice Review’’ Dergisi için,

Hukuk ve adalet alanını ilgilendiren konularına ilişkin Türkçe yazılmış makalelerinizi Türkiye Adalet Akademisi Dergisi (TAAD) için,

Sosyal ve Kültürel Makalelere ilişkin eserlerinizi Akademi Kürsü Dergisi için, makalelerinizi aşağıda belirtilen mail adreslerine gönderebilirsiniz.

Bunun için formdan öncelikle "Yayınlanacak dergi" bölümünden makalenizin/çevirinizin hangi dergide yayınlanmasını istiyorsanız o dergiyi seçiniz. Her derginin yazım kurallarının ve yayın ilkelerinin farklı olduğu göz önüne alındığında makalenize/çevirinize uygun dergiyi seçmek makalenizin/çevirinizin reddedilmemesi açısından önemlidir.

Makalenizi/çevirinizi Microsoft Office Word (*.doc, *.docx) formatında gönderebilirsiniz. Makale/çeviri dosya boyutunun "5 MB"ın altında olduğundan emin olunuz. Zira UYAP E-Posta Sunucusu belirtilen dosya haciminin üzerindeki dosyaların yüklenmesine izin vermemektedir. Bu durumda makale/çeviri dosyanızı *.rar, *.zip formatlarında sıkıştırarak "5 MB"ın altına getiriniz ve o şekilde yüklemeyi deneyiniz.

Makale Gönderme Bilgi Formunu indirmek için tıklayınız.

Taahhütnameleri indirmek için tıklayınız.

Bilimsel Makaleler için e-mail: bilimselmakale@taa.gov.tr

Sosyal ve Kültürel Makaleler için e-mail: sosyalmakale@taa.gov.tr

Law & Justice Review dergisi için e-mail: lawandjusticereview@taa.gov.tr

Detaylı Bilgi İçin...

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı

TAA Dergisi Editörü : Dr. Musa TANRISEVEN - Hakim İletişim : 0 312 489 81 80/1634

Law and Justice Review Dergisi Editörü : Süleyman KAYNAR - Hakim İletişim : 0 312 489 81 80/1413

Akademi Kürsü Dergisi Editörü : Adnan DÖNDERALP - Hakim İletişim : 0 312 489 81 80/3512